Interwencja przechodnia wobec pijanego kierowcy w Bydgoszczy

Wydarzenie, które miało miejsce niedawno, zaskoczyło wielu mieszkańców Bydgoszczy. Mężczyzna, będący pod bardzo silnym wpływem alkoholu, nie tylko zdecydował się na jazdę samochodem, ale również był w stanie uruchomić pojazd. Jego niebezpieczne manewry na drodze, polegające na odbijaniu od różnych krawędzi jezdni, obserwował jeden ze świadków. Bez wahania zdecydował się na interwencję – odebrał nietrzeźwemu kierowcy kluczyki.

Funkcjonariusze z bydgoskich Wyżyn zostali powiadomieni o incydencie i szybko zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Świadek sytuacji nie czekał biernie – ruszył na pomoc ofierze, jednak sprawca zdążył zbiec z miejsca zdarzenia.

Całe zdarzenie relacjonowane było do dyżurnego policji przez świadka, który bezskutecznie próbował powstrzymać pijanego kierowcę od dalszej jazdy. Mimo że policja została skierowana na ulicę Toruńską, gdzie miało miejsce zdarzenie, nietrzeźwy kierowca zdążył uciec pieszo w kierunku mostu Kazimierza Wielkiego.

Świadek podał funkcjonariuszom szczegółowy opis wyglądu mężczyzny oraz dokładny przebieg całego incydentu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy. Po kilku minutach mężczyzna został odnaleziony – próbował ukryć się za dostawczakiem. Na widok policji zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany. Badanie alkomatem potwierdziło, że jego stan upojenia alkoholowego przekroczył 3 promile.