Młode szermierki z Polski triumfują na mistrzostwach Europy kadetów w Neapolu

Niedzielne, zakończone w Neapolu mistrzostwa Europy kadetów do lat 17 w szermierce przyniosły Polsce trzy medale. Największym osiągnięciem okazało się złoto zdobyte przez drużynę florecistek. Rywalizację tę kontynuować będą juniorzy w wieku do 20 lat, począwszy od poniedziałku.

W skład zwycięskiej drużyny florecistek weszły: Hanna Wojtas, reprezentująca UKS Gdańska Szkoła Szermierki, Natasza Kuś z klubu D’Artagnan Ursynów Warszawa, Aleksandra Nowakowska, która trenuje w UKS MDK-5 Bydgoszcz oraz Michalina Bartol z Warta-Muszkieterowie Poznań. W finale zmagań pokonały one drużynę z Włoch wynikiem 45:43.

Natasza Kuś, poza sukcesem drużynowym, mogła cieszyć się również brązowym medalem wywalczonym w rywalizacji indywidualnej. To jej umiejętności i wysiłek zapewniły jej miejsce na najniższym stopniu podium.

Srebrnym medalem mistrzostw została uhonorowana drużyna polskich szpadzistek. Skład zespołu tworzyły: Oliwia Janeczek i Magda Ratyna, obie reprezentujące Piast Gliwice, Alicja Goczał z SKS Grass-Hopper Kalwaria oraz Laura Misiak, zawodniczka RKMS Rybnik. W finale musiały jednak uznać wyższość rywalek z Ukrainy, przegrywając 35:45.