Intrygująca popularność Bydgoszczy wśród Brytyjczyków: 300% wzrost zainteresowania lotami

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez portal Skyscanner, ilość poszukiwań biletów lotniczych do Bydgoszczy notuje imponujący wzrost. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego obserwuje aż 300-procentowy przyrost zainteresowania, co jest głównie rezultatem rosnącej fascynacji Brytyjczyków miastem nazywanym polską “Wenecją”.

Sytuacja ta powoduje, że Bydgoszcz triumfuje w rankingu preferencji mieszkańców Wielkiej Brytanii, wyprzedzając nawet nadmorskie kurorty. To nie Morze Bałtyckie, ale właśnie Brda stanowi dla nich główne magnes. Z badania wynika, że 41% Brytyjczyków planuje utrzymanie swojego budżetu turystycznego na poziomie z poprzedniego roku. Dodatkowo, wybór Bydgoszczy okazuje się być znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż opcje związane z Krakowem czy Warszawą, które do tej pory były typowymi celami podróży brytyjskich turystów odwiedzających Polskę.

Pani Julia, polska nauczycielka pracująca w jednej ze szkół podstawowych na przedmieściach Londynu podkreśla, że Bydgoszcz budzi duże zainteresowanie wśród młodych Brytyjczyków. W 2022 roku w ramach wycieczki szkolnej zwiedzali różne miasta europejskie, w tym Berlin i Kraków. Polskie miasto okazało się być znacznie bardziej atrakcyjne dla uczniów niż niemiecka stolica. Co więcej, wcześniejsza podróż do Polski cieszyła się większym uznaniem niż późniejsza eskapada do Włoch. Ta sytuacja bardzo zaskoczyła panią Julię.