„Inwestycje w sektorze energetycznym w Bydgoszczy nie stanowią zakończenia naszych działań” – mówi dyrektor PGE Energia Ciepła S.A.

Sebastian Wasilewski, dyrektor oddziału bydgoskiej Elektrociepłowni, będącej częścią PGE Energia Ciepła S.A., był dzisiejszym gościem programu „Rozmowa dnia” nadawanego przez Polskie Radio PiK. W trakcie rozmowy, Wasilewski wyraził swoje przekonanie, że ostatnie inwestycje spółki to nie koniec ich ekspansji na rynku energetycznym.

Kilka dni wcześniej, firma uruchomiła nowo wybudowaną elektrociepłownię gazową na terenie Jachcic w Bydgoszczy. Podczas rozmowy radiowej, dyrektor Wasilewski zwrócił uwagę na fakt, iż jest to kolejny krok w rozwoju działalności firmy.

Michał Jędryka, prowadzący rozmowę, podkreślił rolę instytucji zarządzanej przez Wasilewskiego dla mieszkańców Bydgoszczy. Podjął temat nowo otwartej elektrociepłowni, zauważając, że dostarcza ona energię cieplną dla 90% mieszkańców miasta. Zainaugurowana dokładnie 10 dni temu nowa, niskoemisyjna kotłownia znajduje się na obszarze należącym do Elektrociepłowni Bydgoszcz I – jednej ze spółek grupy PGE Energia Ciepła S.A.

Nawiązując do istoty tej inwestycji, Jędryka zapytał o powody jej realizacji. Zasugerował, że decyzja o budowie nowoczesnej elektrociepłowni była nie tylko strategiczną decyzją biznesową, ale wynikała też z konieczności.