Renowacja historycznego budynku w Bydgoszczy

Trwają obecnie prace remontowe na elewacji jednego z wyjątkowo cennych dla krajobrazu miasta Bydgoszczy budynków. Gmach o znacznym znaczeniu architektonicznym i historycznym, jest aktualnie poddawany renowacji.

Czynności dotyczące odnowienia dotyczą kamienicy zlokalizowanej pod adresem Jagiellońska 4 na terytorium miasta Bydgoszczy. To w tej właśnie kamienicy swoje biura mają dwa ważne instytucje – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu oraz oddział banku Millennium.

Historia gmachu sięga początków XX wieku. Powstał on w latach 1910-1912, zastępując na tym miejscu dawne spichlerze, które zostały zburzone. Projekt budynku powstał z inicjatywy berlińskiego architekta Heinricha Seelinga, działającego na zlecenie bydgoskiego handlowca Emila Werkmeistra. W 1920 roku budynek zmienił właściciela – został nabity przez Komunalną Kasę Oszczędności należącą do miasta Bydgoszcz i przystosowany do pełnienia nowych funkcji. Przed wybuchem II wojny światowej do budynku dokonano rozbudowy poprzez nadbudowanie dodatkowego skrzydła oraz oficyny.