Już wkrótce powstaną nowe tężnie dla mieszkańców

Tężnie stały się obiektem pożądanym w wielu miejscach Polski. W samej Bydgoszczy funkcjonują obecnie trzy mini tężnie. To jednak nie koniec, gdyż w niedługim czasie powstaną dwie kolejne. Jak informuje Biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy, ratusz podpisał dwie umowy na budowę kolejnych tego typu miejsc. Jedna z nich powstanie w Myślęcinku a druga w Starym Fordonie.

Co więcej, pomysły te otrzymały wsparcie w ramach Budżetu Obwatelskiego. Są więc, ku zadowoleniu mieszańców, ich inicjatywa.

Umowy na budowę tężni zawarliśmy z firmą Yardo Blue, która w przetargu przedstawiła najkorzystniejsze oferty. Inwestycje kosztować będą prawie milion złotych. Prace budowlane zajmą około pół roku. Po odbiorach obiekty zostaną objęte 7-letnią gwarancją”.

Oprócz samych tężni zostanie zagospodarowany również plac wokół nich. W Myślęcinku powstanie 20 ławek wokół obiektu. Oprócz tego miejsce uświetnią również stojaki rowerowe, kosze na śmieci i oczywiście wiele ozdobnych krzewów. W Starym Fordonie już na koniec roku 2022 wyremontowano nawierzchnię, a nowo powstała tężnia znajdzie się tuż przy placu zabaw.