Kiedy przyroda budzi się do życia

Końcówka zimy to czas kiedy z niecierpliwością oczekujemy pierwszych cieplejszych dni. Wypatrujemy pierwszych oznak wiosny, jakimi są pojawiające się pojedyncze liście na drzewach i krzewach. To także specyficzna atmosfera jaką można wyczuć w powietrzu. Warto wykorzystać ten czas jak najlepiej, aby spędzić go w przyjemny sposób. Po krótkich zimowych dniach z pewnością chętnie zaczerpniemy świeżego, ale i cieplejszego powietrza na nieco dłuższym spacerze, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Gdzie możemy się wybrać i jak odnieść jak największą korzyść z tych pierwszych dni wiosny?

Pierwsze dni wiosny

Najlepszym pomysłem będzie sobotni lub niedzielny spacer do pobliskiego parku. Jeżeli mamy wystarczająco czasu, możemy udać się do Myślęcinka, tam bowiem czeka na nas wiele atrakcji, a przede wszystkim piękne widoki. Warto jednak pamiętać o tym, że to dopiero pierwsze dni wiosny, więc pogoda może być zmienna. Nawet jeśli za oknem widzimy słoneczny dzień, warto ubrać się stosunkowo ciepło. Dobrym pomysłem będzie również zabranie ze sobą termosu z ciepłą kawą czy herbatą, która z pewnością przyda się w trakcie takiego spaceru. Jeśli jednak nie mamy aż tyle czasu lub wolimy poczekać na nieco cieplejsze dni, dobrym pomysłem będzie krótki spacer po osiedlowych skwerkach lub parkach jeżeli takie mamy w pobliżu.

Jak wykorzystać dobrą pogodę

Pogoda wiosną potrafi być bardzo zmienna, szczególnie pod koniec marca, kiedy to zaczyna się kalendarzowa wiosna, a także w kwietniu. Dlatego warto wypatrywać cieplejszych dni, w czym może pomóc nam prognoza pogody. W jeden z takich dni możemy wybrać się całą rodziną na wycieczkę rowerową lub zaplanować wypad za miasto, na przykład do jednego z wielu rezerwatów czy parków krajobrazowych. Znajdziemy je również w niedalekiej okolicy Bydgoszczy. Możemy zaplanować wszystko w taki sposób, aby zapewnić atrakcje zarówno dorosłym, jak i dzieciom.