Czy warto odwiedzić Toruń

Toruń jest z pewnością jednym z ciekawszych miast w okolicy, do jakiego możemy się udać. To prawda, że od dłuższego czasu między Bydgoszczą, a Toruniem nie zawsze układa się najlepiej, jednak nie znaczy to, że nie możemy wybrać się na wycieczkę do tego miasta i zobaczyć niektórych z ciekawych miejsc, a tych jest naprawdę sporo. Nawet jeśli ograniczymy się do samego Starego Miasta, będziemy musieli poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć wszystkie ciekawe i godne uwagi miejsca. Przyjrzymy się niektórym z nich. Wspomnimy tu zarówno o zabytkach i perełkach architektonicznych, jak i o miejscach, gdzie możemy dobrze zjeść.

Co zobaczyć w Toruniu

Toruń to przede wszystkim Stare Miasto. To tutaj znajdziemy w zasadzie wszystkie najciekawsze zabytki. Na początek warto po prostu wejść i zgubić się w wąskich uliczkach odchodzących od głównej arterii. W ten sposób z pewnością trafimy na ciekawe perełki. Trzeba zresztą powiedzieć, że wiele z kamienic na Starym Mieście jest przepięknie udekorowanych różnorodnymi motywami, które na elewacjach budynków zachowały się do dnia dzisiejszego. Jednym z ciekawszych miejsc położonych nieopodal są ruiny zamku krzyżackiego, po których możemy pospacerować, wyobrażając sobie toczącą się wokół historię. Poza tym, warto rzucić okiem na dom Mikołaja Kopernika, a także ciekawostkę związaną z kulinariami, a mianowicie Żywe Muzeum Piernika, w którym będziemy mogli stworzyć i upiec swoje własne pierniki.

Co zjeść w Toruniu

Toruń słynie ze swoich pierników, które są produkowane właśnie tam. Nie bez powodu niejednokrotnie ustawiają się po nie kolejki, gdyż faktycznie jest czego próbować. Możemy wybierać spośród różnorodnych pierników o wielu smakach i z różnymi nadzieniami. Fanom słodyczy oficjalny sklep z piernikami na pewno przypadnie do gustu i będzie obowiązkowym punktem na mapie. Innym miejscem dla smakoszy słodkości jest lodziarnia, a także kawiarnia Lenkiewicz znajdująca się na Starym Mieście. Możemy rozkoszować się pysznymi lodami z widokiem na przepiękne kamienice. Ciekawym punktem na gastronomicznej mapie Torunia jest też pizzeria Piccolo. Niewiele ona ma wspólnego z tradycyjna włoska pizzą, jednak przyciąga tłumy. Często trzeba poczekać w długiej kolejce. Sprzedawany jest tu tylko jeden rodzaj pizzy podawany z ketchupem lub majonezem. Jest to placek na grubym cieście z dodatkiem pieczarek i sera. Choć smakiem zdecydowanie odbiega od znanej nam pizzy, to na pewno warto odwiedzić ten lokal, gdyż ma w sobie to coś, a sprzedawana tam pizza jest naprawdę tania.