Mieszkanie od dewelopera w Bydgoszczy – jaki budżet musisz zaplanować?

Własne cztery kąty to marzenie wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynają życie na własny rachunek. Nie bez powodu przenoszą się do większych miast, które stają się dla nich znacznie bardziej perspektywiczne. Wraz z przeprowadzką, wiele z nich zaczyna poszukiwać mieszkania od dewelopera, aby nie być zmuszonym do ponoszenia opłat z tytułu najmu. W zależności od miasta, ceny mieszkań, kształtują się na różnym poziomie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy “deweloper Bydgoszcz”, pojawi się wiele ofert mieszkań od bydgoskich inwestorów. Jak wybrać lokal w najbardziej korzystnej cenie? Sprawdźmy jaki budżet będzie niezbędny, aby kupić własne M w Bydgoszczy.

Nowe mieszkanie w Bydgoszczy – cena za metr

Koszt zakupu mieszkania w Bydgoszczy mocno uzależniony jest od położenia interesującej nas nieruchomości. Nowe mieszkanie w centrum miasta jest znacznie droższe, niż te, znajdujące się na obrzeżach. Ceny mieszka uzależnione są także od stopnia rozwinięcia danej lokalizacji, dostępności lokali usługowych i punktów handlowych. Dla potencjalnego nabywcy nowego mieszkania bardzo ważna jest także okolica oraz skomunikowanie z innymi częściami miasta. Chociaż średnia cena mieszkania w Bydgoszczy oscyluje wokół 6 800 zł, wraz ze wzrostem atrakcyjności lokalizacji – wzrasta. Oznacza to, że za 40-metrowe mieszkanie w Bydgoszczy, trzeba liczyć się z wydatkiem prawie 300 000 złotych. Nie zapominajmy, że mieszkanie od dewelopera, wymaga dodatkowo wykończenia.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – ile kosztuje jego wykończenie

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim to nie jedyny koszt, jaki ponieść muszą potencjalni nabywcy nieruchomości. Wraz z ciągłym wzrostem cen materiałów budowlanych, rośnie także koszt wykończenia mieszkania. Z racji, iż stan deweloperski nie obejmuje wykończenia ścian, podłóg, a także montażu ceramiki łazienkowej oraz zabudowy kuchennej, koszt, jaki ponieść muszą nabywcy, jest odpowiednio powiększony. O ile? To już w dużej mierze uzależnione jest od wymagań oraz standardu wykończenia, na jaki zdecydują się mieszkańcy. Szacunkowo, należy przyjąć, że minimalna kwota, jaka potrzebna jest na wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, wynosi 1000 zł za każdy metr kwadratowy. Jednak nie da się ukryć, że wydanie dwukrotności tej kwoty wcale nie wymaga zakupu złotych klamek czy marmurowych parapetów, a postawienie na materiały ze średniej, a nie niskiej półki cenowej.

Dom od dewelopera – alternatywą dla lubiących przestrzeń

Alternatywą dla mieszkania są domy oraz szeregówki. Koszt metra kwadratowego domu od dewelopera jest znacznie niższy, niż mieszkania. Jednak w przypadku domów oraz zabudowy szeregowej, metraże oferowane przez deweloperów są znacznie większe, co przekłada się z kolei na całościowy koszt zakupu nieruchomości. Średnia cena metra domu w Bydgoszczy wynosi 4 850 zł. Kupujący dom, muszą się jednak liczyć, że jego położenie będzie mniej atrakcyjne niż w przypadku mieszkania. W zamian za to deweloperzy oferują nie tylko miejsca postojowe, ale także ogród do własnej adaptacji i dyspozycji, co jest szczególnie pożądane przez Rodziny z dziećmi.