Kierowca autokaru z alkoholem w organizmie podczas rutynowej kontroli policyjnej

Podczas rutynowego sprawdzenia przeprowadzanego przez policję w Bydgoszczy, jeden z kierowców autokarów został przyłapany na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu. Miało to miejsce w środowy poranek; autokar był przygotowany do transportu dzieci na letnie wakacje nad morzem.

Tak jak w poprzednich latach, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy utworzyła specjalny punkt kontrolny dla busów i autokarów przewożących dzieci, młodzież, a także dorosłych na letni odpoczynek. Wszelkie środki zostały podjęte, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom oczekującym na wyjazd oraz osobom odprowadzającym swoich bliskich na wyjazd. Dla sprawnego przeprowadzenia kontroli, policjanci wyznaczyli jedno miejsce – parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej Łuczniczka, znajdującej się na ulicy Toruńskiej 59 w Bydgoszczy.

Główne zadania funkcjonariuszy podczas tych kontroli to sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego oraz jego uprawnień do prowadzenia pojazdu. Dodatkowo, kontrolowany jest stan techniczny pojazdu – czynnik mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób. Także ważność badań technicznych danej jednostki jest szczegółowo weryfikowana.