Linia lotnicza Ryanair zwiększa ilość połączeń z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii

Irlandzkie tanie linie lotnicze, Ryanair, planują rozszerzenie swojej oferty połączeń realizowanych z portu lotniczego w Bydgoszczy do destynacji na terenie Wielkiej Brytanii. Decyzja ta dotyczy przede wszystkim zimowej siatki połączeń, a głównie drugiego co do wielkości miasta w kraju – Birmingham.

Aż do 27 października bieżącego roku, loty z polskiego miasta Bydgoszcz do Birmingham będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w czwartki oraz niedziele. Od 28 października natomiast, planowane jest dodanie dwóch nowych rotacji. W rezultacie, rejsy te będą realizowane czterokrotnie w ciągu tygodnia, a dokładnie w dni powszednie: poniedziałki i środy oraz weekendowo: soboty i niedziele. Loty jesienne są już dostępne do zakupu (w jedną stronę, w najtańszej taryfie) od kwoty 120 złotych.

W chwili obecnej, korzystając z bydgoskiego portu lotniczego oraz usług rejsowych, mamy możliwość bezpośredniego dotarcia na dwa londyńskie lotniska (Luton i Stansted), a także do Bristolu i Birmingham. Wszystkie te połączenia obsługiwane są przez Ryanair. Do stolic kraju – Warszawy oraz Krakowa – można polecieć z LOT-em, natomiast na lotnisko Luton realizuje również połączenia WizzAir. Bydgoszcz jest także punktem startowym dla licznych samolotów czarterowych, wykorzystywanych przez klientów biur podróży lecących na wakacje do takich miejsc jak Turcja czy Grecja.