Wykryto łamanie przepisów o utrzymaniu czystości dzięki nagraniu z fotopułapki

W jednym z bydgoskich ogródków działkowych, straż miejska zidentyfikowała sprawcę niewłaściwego zachowania. Było nim porzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Przy pomocy nagrania z fotopułapki, funkcjonariusze byli w stanie dotrzeć do mężczyzny, który pozbywał się śmieci na terenie publicznym.

Zdarzenie miało miejsce około południa, w niedzielę 26 maja. Mężczyzna przyjechał na miejsce samochodem pełnym różnego rodzaju odpadów. Bez żadnych oporów, pozostawił je w miejscu, które nie było przeznaczone do tego typu działania.

„Zidentyfikowaliśmy sprawcę jako osobę kierującą samochodem marki Seat. Porzucił on na miejscu szereg przedmiotów, wśród których znalazła się drewniana ławka, szafka oraz płyty pilśniowe. Odpady te zostały przez niego porzucone blisko pojemników, które przygotowano do innego rodzaju odpadów” – takie informacje podała Straż Miejska w Bydgoszczy.

Nagranie z fotopułapki umożliwiło strażnikom ustalenie tożsamości mężczyzny. Za złamanie przepisów, straż miejska ukarała go mandatem na kwotę 500 złotych. Dodatkowo, mężczyzna został zobowiązany do usunięcia pozostawionych przez siebie odpadów.