Maksymilian Pawełczak z Polonii Bydgoszcz triumfuje po raz dziesiąty w Pucharze GKSŻ na torze żużlowym

Na torze w Poznaniu w wtorkowe popołudnie odbyła się 12. runda Pucharu Głównej Komisji Sportu Żużlowego (GKSŻ) w klasie 250cc. Niezaprzeczalnym triumfatorem zawodów okazał się Maksymilian Pawełczak, reprezentujący barwy Polonii Bydgoszcz, który wygrał wszystkie swoje starty.

Ten sukces stanowi już dziesiąte zwycięstwo tego zawodnika na dwunastu dotychczas rozegranych rundach Pucharu GKSŻ w klasie 250cc. W ten sposób Pawełczak potwierdził swoją dominację w tegorocznych zawodach. Mimo że przegrał tylko o jeden punkt z Emilem Maroszką w Gnieźnie 27 czerwca, a także zajął piątą pozycję w Pile 22 sierpnia z powodu problemów technicznych ze sprzętem, stracił w całym cyklu tylko sześć punktów – jeden punkt w Rzeszowie i Gnieźnie oraz cztery punkty w Pile. To jednak nie przeszkodziło mu w pewnym zdobyciu mistrzowskiego tytułu.