Na Politechnice Bydgoskiej będzie nowy kierunek – medycyna

Półtechnika Bydgoska stawia na rozwój i otrzymała pozwolenie na otwarcie nowego kierunku jakim będzie medycyna. W ostatnim tygodniu lutego, uczelnia gościła Ministra Przemysława Czarnka, który razem z rektorem Politechniki przeciął wstęgę nowego dziekanatu.

„Wczorajsze posiedzenie senatu pozwoliło, proszę państwa na rozpoczęcie zmian w strategii uczelni. Od jutra już rozpoczniemy te prace, Politechnika Bydgoska rozpocznie nowy projekt, medycynę” – mówił prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

Wprowadzenie nowego kierunku wymaga długotrwałego procesu i inicjatywy samorządów i władz centralnych. Jednak z pewnością przyczyni się do rozwoju uczelni umożliwiając kształcenie wielu młodym osobom.

W uroczystości otwarcia projektu i wstępnych rozmowach uczestniczyli, oprócz przedstawicieli władz PB, minister Łukasz Schreiber, wicemarszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zbigniew Ostrowski, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezydent Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz, Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.