Najciekawsze zabytki w Bydgoszczy

Każde miasto słynie ze swoich zabytków. Podobnie jest w przypadku Bydgoszczy. Znajdziemy tutaj wiele miejsc związanych z historią i ciekawymi wspomnieniami. Znajdziemy tu także wiele tak zwanych miejsc z duszą, które niezmiennie przyciągają wielu turystów, a także mieszkańców. Nie sposób powiedzieć tutaj o wszystkich atrakcjach, jednak przyjrzyjmy się niektórym z nich. Być może będzie to dla nas inspiracją do przyjrzenia się Bydgoszczy pod nieco innym kątem niż tylko jako miejsca zamieszkania.

Zabytki w centrum miasta

Podobnie jak w przypadku wielu polskich miast, zabytki są umieszczone w dużej mierze w centrum. Dlatego też jeżeli chcemy je zwiedzać lub obejrzeć przynajmniej z zewnątrz, to warto zacząć swoją wycieczkę w okolicach Starego Miasta. Jak sama nazwa wskazuje, samo w sobie jest ono swego rodzaju zabytkiem. Jednym z ciekawszych budynków, które warto zobaczyć w pobliżu jest katedra bydgoska, położona niedaleko Starówki. Co ciekawe, jest ona nie tylko najstarszym kościołem, ale również najstarszym budynkiem znajdującym się na terenie Bydgoszczy. Będąc w centrum warto odwiedzić również spichrze położone tuż nad brzegiem rzeki Brdy i charakteryzujące się ciekawą architekturą.

Inne zabytki

Już z daleka uwagę wielu przechodniów przyciąga poczta miejska, która również wyróżnia się wyjątkową architekturą. Na uwagę zasługują także budynki takie jak ratusz miejski oraz czerwony i biały spichrz. Będąc w centrum miasta warto przejść się także na wyspę młyńską, która będzie dobrym przerywnikiem na naszej mapie zwiedzania. Stamtąd możemy podziwiać budynek bydgoskiej opery, a także przejść się mostem zakochanych, na którym umieszczone są niezliczone kłódki.