Niewywiązujący się z umów małżonkowie z Bydgoszczy oskarżeni o oszustwo

W Bydgoszczy, parę małżeńską postawiono w stan oskarżenia z powodu podejrzeń o dokonywanie oszustw. Za ich przestępstwa grozi teraz kara do ośmiu lat więzienia. Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli podejrzane działania na jednym z portali internetowych, co doprowadziło ich do pary oszustów.

Funkcjonariusze służący w Wydziale Przestępczości Gospodarczej i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dotarli do informacji, że 32-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna prowadzą działalność sprzedażową, polegającą na handlu odzieżą znanych marek. W ramach tej działalności nie wywiązują się jednak ze swoich zobowiązań wynikających z zawartych umów.

Aby zweryfikować te informacje, śledczy odwiedzili miejsce, gdzie para prowadziła swoją działalność gospodarczą, a później także miejsce zamieszkania oskarżonych. Przeszukiwanie pomieszczeń przez nich użytkowanych, szczególnie piwnicy, ujawniło rozmiar prowadzonego przez nich nielegalnego handlu. Znalezione przez policjantów ubrania z logo znanych marek zostaną użyte jako dowody w śledztwie. Wszystko wskazuje na to, że nielegalna działalność małżeństwa trwała od połowy 2021 roku.

Nieudolne zarządzanie umowami przez oskarżonych spowodowało straty wynoszące ponad 110 tysięcy złotych.