Nowoczesne radiowozy zasiliły flotę kujawsko-pomorskiej Policji

Kujawsko-pomorska Brygada Policji niedawno powiększyła swój tabor o nowe, nowoczesne radiowozy. Te pojazdy trafiły do różnych komend miejskich i powiatowych na terenie całego województwa. Zdobycie nowych jednostek było możliwe dzięki zaangażowaniu różnych źródeł finansowania, takich jak fundusz Policji, środki unijne oraz pomoc ze strony lokalnych samorządów.

Policja na terenie całego kraju otrzymała aż 100 nowych radiowozów w najnowszym oznakowaniu. Pojazdy te zostały zakupione w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Na obszarze Kujaw i Pomorza funkcjonariusze otrzymali 5 takich aut – wszystkie to pojazdy marki Skoda, dokładniej modele Scala i Superb, które będą służyły pionom ruchu drogowego.

Cztery z tych samochodów to Skody Scala, które charakteryzują się pojemnością 1500 litrów oraz mocą silnika wynoszącą 150 KM. Koszt zakupu jednego takiego auta to ponad 160 tysięcy złotych. Te radiowozy zostały przydzielone do komend w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Świeciu. Natomiast Grudziądz otrzymał Skodę Superb wyposażoną w silnik benzynowy o mocy 280 KM, za który zapłacono 258 tysięcy złotych.

Dodatkowo, dzięki wsparciu finansowemu ze strony samorządów różnych gmin pochodzących z kilku powiatów, komendy miejskie i powiatowe na terenie Kujaw i Pomorza otrzymają kolejne radiowozy.