Znany żużlowiec i były uczeń ZSS, Szymon Woźniak, spotyka się ze studentami swojej dawnej szkoły

Szymon Woźniak, ceniony zawodnik żużlowy i wychowanek Polonii Bydgoszcz, który ma w przyszłym roku wystąpić w cyklu Grand Prix, odwiedził swoją dawną szkołę. Tam spotkał się z obecnymi uczniami, przekazując im swoje doświadczenia i historie z czasów kiedy sam był uczniem tej placówki.

Woźniak, choć urodzony w Tucholi, to jednak swoją sportową karierę rozpoczął w Bydgoszczy. Na torach Polonii Bydgoszcz zdobywał swoje pierwsze doświadczenia żużlowe, a pierwszą licencję uzyskał właśnie jako zawodnik tego klubu. Tutaj także poczynił swoje pierwsze kroki w profesjonalnym sporcie.

Jego edukacyjna ścieżka również prowadziła przez Bydgoszcz – był uczniem Zespołu Szkół Samochodowych. Ta placówka edukacyjna akurat wprowadziła cykl spotkań jubileuszowych ze swoimi absolwentami, aby pochwalić się ich sukcesami i dać obecnym uczniom inspirację oraz motywację do dalszego rozwoju.

Na inaugurację tego cyklu, Zespół Szkół Samochodowych zaprosił właśnie Szymona Woźniaka. Zawodnik przybył na spotkanie w towarzystwie swoich rodziców oraz swojego mechanika – Mikołaja Drożdżowskiego, który również jest absolwentem ZSS. Spotkanie zostało zorganizowane przez pana Marka Dobka, który skorzystał z okazji, aby poruszyć różne wydarzenia i ważne osoby z życia Szymona, używając liter alfabetu jako pretekstu do przypomnienia tych wspomnień – informują przedstawiciele szkoły.