Operacja "Trzeźwy kierujący" na drogach Bydgoszczy i okolic

Inicjatywa „Trzeźwy kierujący”, przeprowadzana przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz podległych jednostek, doprowadziła do skontrolowania 1644 kierowców. Ta akcja, realizowana w piątek 6.10.2023, miała za zadanie wykrycie i eliminację nietrzeźwych kierujących na drogach. Niemniej jednak, nie wszyscy poddani kontroli byli trzeźwi.

Poprzedniego dnia (27.03.2023), między godziną 6:00 a 8:00 oraz 18:00 a 20:00, policjanci zarówno z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego jak i podległych komisariatów przystąpili do realizacji tej prewencyjnej operacji na terenie całego regionu. W ramach ich działań, funkcjonariusze prowadzili kontrolę pojazdów na ulicach miasta Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. Niestety, pomimo licznych apeli i działań prewencyjnych, nadal zdarza się zatrzymać kierowców jadących pod wpływem alkoholu.

Spośród 1644 skontrolowanych kierowców podczas czterogodzinnych działań, trzech z nich kierowało pojazdami po spożyciu alkoholu. Jako efekt tych kontroli, policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne.

Niepodważalnym jest fakt, że nie powinniśmy w żadnym wypadku siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Policjanci nieustannie podkreślają, że za każdym razem, gdy zatrzymają osobę kierującą pod wpływem alkoholu lub innej niedozwolonej substancji, będą stosować surowe sankcje. Tak było także w miniony weekend, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Dodatkowo, dwie osoby zostały zatrzymane za łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.