Policja z Bydgoszczy ujawnia działalność grupy złodziei, kradnących na szeroką skalę w dyskontach

Śledztwo policji z bydgoskiego Szwederowa doprowadziło do zatrzymania dwóch mieszkańców miasta, 19-letniej kobiety i 30-letniego mężczyzny, podejrzanych o liczne kradzieże artykułów przemysłowych i spożywczych w miejscowych dyskontach. Wszystkie skradzione przez nich towary miały łączną wartość przekraczającą 25 tysięcy złotych. Dodatkowo, mężczyzna został oskarżony o jazdę samochodem mimo sądowego zakazu.

Szereg spraw dotyczących kradzieży różnorodnych produktów z supermarketów na terenie Bydgoszczy było przedmiotem śledztwa funkcjonariuszy ze Szwederowa. Jednak wszystko rozpoczęło się od incydentu, który miał miejsce w Koronowie, gdzie jedna z kobiet została przyłapana przez pracownika ochrony na przemycaniu towaru przez kasę bez zapłaty.

Zdarzenie to miało miejsce w ostatni piątek, kiedy 19-letnia kobieta udała się na zakupy do jednego z dyskontów i nielegalnie wyniosła stamtąd artykuły spożywcze oraz drogeryjne o wartości przekraczającej 1200 złotych. Policjanci ze Szwederowa zostali natychmiast powiadomieni o zdarzeniu, mając wcześniejsze ustalenia dotyczące tej kobiety oraz podejrzenia o jej działalności.

Śledczy byli pewni, że młoda bydgoszczanka nie działała sama i że w procederze udział biorą również inni mieszkańcy miasta. Wydawało się, że stworzyli sobie z tego stały dochód. W kolejnym kroku śledztwa, policjanci odwiedzili wspólnika 19-letniej złodziejki, rezydującego na bydgoskich Jachcicach. Tam znaleźli dowody potwierdzające ich przypuszczenia.