Pamięć o Danucie Woźniak, ukochanej polonistce i wicedyrektor II LO w Bydgoszczy

Wiadomość, która poruszyła serca osób związanych z II Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oraz jej absolwentów, niesie smutną treść o odejściu Danuty Woźniak. Wybitnej nauczycielki języka polskiego oraz długoletniej wicedyrektor szkoły położonej na bydgoskim Szwederowie. Ten tragizny moment, rozgłoszony z wielką melancholią, dotknął wszystkich, którzy mieli szansę poznać Danutę.

Żal po stracie Danuty Woźniak, który spotęgowany został przez jej śmierć 14 lipca, jest odczuwalny do dziś. Gdyby los był łaskawszy, w listopadzie obchodziłaby swoje 70 urodziny. Przez ponad dwie dekady, dokładnie od 1991 roku do 2012 roku, pełniła rolę wicedyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Jednak jej wkład w życie szkoły nie ograniczał się tylko do roli administracyjnej.

Swoją postawą i działaniami zapisała się w historii jako nauczycielka języka polskiego o niewiarygodnym zaangażowaniu i pasji. Ale to nie tylko jej profesjonalizm zasłużył na uznanie. Pani Danuta była również człowiekiem o wielkim sercu, ciepłem i życzliwością, które udzielała każdemu kto miał przyjemność z nią współpracować.