Plany dotyczące budowy parku wodnego w Bydgoszczy powracają – pomysł posła PiS

Ostatnio na świeczniku rozrywkowych propozycji dla mieszkańców Bydgoszczy, obok centrum rozrywki umiejscowionej w Młynach Rothera na Wyspie Młyńskiej, znalazło się miejsce na plan stworzenia aquaparku w Myślęcinku. Pomysłodawcą tego projektu jest kandydat na prezydenta Bydgoszczy ze strony Prawa i Sprawiedliwości – Łukasz Schreiber.

Debata na temat potencjalnego aquaparku w Bydgoszczy nie jest nowością. Po raz pierwszy pojawił się on jeszcze podczas kadencji Konstantego Dombrowicza, przed rokiem 2010. W tamtym okresie, budowanie parków wodnych było popularne trendem. Oferta basenów dostępnych dla mieszkańców miasta była bardzo skromna – nie było tak rozbudowanej sieci basenów szkolnych jak obecnie.

Jednak po zdobyciu fotela prezydenckiego przez Rafała Bruskiego w wyborach z 2010 roku, strategia dotycząca dostępności do basenów uległa zmianie. Zamiast skupienia się na budowie jednego wielkiego centrum rozrywkowego, postanowiono zainwestować w tworzenie mniejszych basenów przy szkołach. Tego typu strategia miała na celu zwiększenie dostępności do basenów dla mieszkańców poszczególnych osiedli. Dodatkowo, coraz większe znaczenie zyskała nowa Astoria, charakteryzująca się parametrami sportowymi.