Podsumowanie Mistrzostw Wyspy Młyńskiej w Turnieju Nowy Port Bydgoszcz

Zmagania zawodników na Turnieju Nowy Port Bydgoszcz rozpoczęły się już w piątek, na plaży w Chmielnikach. Biorące udział w eliminacjach szesnaście par miało okazję powalczyć o miejsce w głównym turnieju, które ostatecznie zdobyło sześć z nich. Do grona finalistów dołączyły dwie pary, które wcześniej zostały automatycznie rozstawione.

W sobotę, przed godziną dwunastą, rozpoczęto ćwierćfinałowe pojedynki. Niespodziewanie z gry odpadł duet Marcin Waliński – ambasador turnieju – i Michał Muszyński. Mimo optymistycznych prognoz, zawiedli swoich fanów przegrywając 1:2 z parą Maciej Karolczyk – Adrian Scigocki.

Zwycięstwo przypadło ostatecznie parze Tomasz Wołoszuk (znany jako Tlen) z Piotrem Ilewiczem (reprezentującym Sopot). Pokonali oni 2:0 Łukasza Kalinowskiego (z drużyny Anioły Toruń) i Jakuba Nurczyńskiego (z Volley Ostrołęka). Za triumf zapewniono im nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.

Trzecią lokatę wywalczyła para Karolczyk – Scigocki, pokonując 2:1 braci Bartosza i Jakuba Dzierżyńskich. Ciekawostką jest fakt, że bracia Dzierżyńscy w ćwierćfinale zwyciężyli 2:0 nad lokalnym duetem bydgoskim, Pawłem Cieślikiem i Krzysztofem Rykałą.