Polscy lekkoatleci triumfują na mistrzostwach świata sztafet, zdobywając cztery kwalifikacje olimpijskie

Podczas mistrzostw świata w biegach sztafetowych, które odbyły się w Nassau, polscy lekkoatleci zdołali zdobyć aż cztery kwalifikacje do nadchodzących igrzysk olimpijskich. Wyróżnieniem cieszyć mogą się Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek, które dzięki swojemu zaangażowaniu i umiejętnościom, uplasowały się na drugim miejscu w finałowym biegu 4 x 400 metrów.

Morze emocji towarzyszyło zawodniczce z Bydgoszczy, Idze Baumgart-Witan, która niedawno obchodziła swoje 35 urodziny. Po 17-miesięcznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, powróciła na bieżnię w tym sezonie. Wyrażając swoją radość ze zdobycia miejsca na podium stwierdziła: „To jest mój wymarzony powrót na bieżnię i nasz wspólny sukces”.

Polski zespół składający się z Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek, poza zajęciem drugiego miejsca na zawodach World Athletics Relays na Bahamach, zdołał również zdobyć kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Bydgoszczanka, Iga Baumgart-Witan, podkreśla wagę tych eliminacji. Na swoim profilu na Facebooku napisała: „Tej nocy bardzo wiele się działo. Trzy polskie sztafety uzyskały kwalifikacje olimpijską na Paryż 2024. W tym sztafeta mix 4 x 400m oraz kobieca 4 x 400 m. Tym razem to eliminacje były najważniejszym punktem mistrzostw, bo były na wagę złota!”. Dodatkowo zaznaczyła, iż zasady dotyczące zmian oraz krótki odstęp czasu między biegami w finale skomplikowały sytuację, a trenerzy stanęli przed wyzwaniem dobrania odpowiedniej taktyki i zawodników.