Nadchodzące dni przyniosą zmiany w organizacji ruchu na ulicach Bydgoszczy – ulice Piękna i L. Solskiego do remontu

W najbliższym czasie planowane jest ułożenie końcowych warstw nawierzchni na ulicach Pięknej i L. Solskiego, co stanowi zakończenie umowy dotyczącej wodociągów zaprojektowanej w celu wyeliminowania problemu zalewania kluczowych dróg w Bydgoszczy. W celu optymalizacji tempa prac, zostaną one przeprowadzane poprzez zajęcie pełnej szerokości jezdni. Proces ten nieuchronnie spowoduje konieczność wprowadzenia objazdów oraz modyfikacji tras autobusów.

Rozpoczęcie prac przewidziane jest na wtorek, 7 maja. Zostaną one zrealizowane poprzez wprowadzenie zmian w układzie dróg, które obejmują:

– zamknięcie dla ruchu połączenia ulic L. Solskiego i Pięknej na określonym odcinku (od skrzyżowania z ul. Kossaka do skrzyżowania z ul. Skorupki – północny wlot ul. I. Skorupki również zostanie zamknięty);

– blokadę północnego wejścia na ul. S. Leszczyńskiego na skrzyżowaniu z ul. Solskiego;

– utrzymanie możliwości przejazdu w kierunku I. Skorupki (od strony ul. Inowrocławskiej) do Solskiego (od strony ul. Bielickiej).

Najłatwiejszym sposobem na obejście zamkniętego łącznika ulic Piękna i Solskiego będzie skorzystanie z jednego z dwóch objazdów wyznaczonych przez ulice:

– Bielicka, Leszczyńskiego, Żuławy, Stroma, pl. Poznański;

– Bielicka, Inowrocławska, Żwirki i Wigury, Szubińska.

W nawiązaniu do nowych objazdów, pracownicy drogowi planują dostosować sygnalizację świetlną na kluczowych skrzyżowaniach (pl. Poznański oraz Szubińska / Piękna / Gnieźnieńska / Żwirki i Wigury), aby dostosować się do zmienionych warunków ruchu drogowego.