Port Lotniczy Bydgoszcz z rekordową liczbą pasażerów czarterowych

Jak donosi Port Lotniczy Bydgoszcz, lato minionego roku zapisało się w jego historii jako czas, w którym skorzystało z niego rekordowe 60 310 podróżujących czarterami. To liczba najważniejsza dla naszego regionu, bowiem jest to wynik osiągnięty dzięki mieszkańcom Kujaw i Pomorza. W porównaniu z latem 2022 r., wzrost wyniósł aż ponad 94 proc. Patrząc na dane sprzed pandemii z 2019 r., możemy zaobserwować ponad 42-proc. wzrost. Co czeka nas w 2024?

W ofercie lotów wakacyjnych przygotowanych przez touroperatorów na sezon letni 2023, znajdziemy takie kierunki jak: Antalya (Turcja), Burgas (Bułgaria), Rodos i Kreta (Grecja). Największym zainteresowaniem cieszyła się Riwiera Turecka, do której aż sześć razy w tygodniu odlatywały samoloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Pozostałe destynacje były dostępne raz w tygodniu.

Port Lotniczy Bydgoszcz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony turystów dzięki różnorodnej ofercie lotów zaproponowanej przez takie firmy jak Coral Travel, Grecos Holiday, Nowa Itaka Sp. z o.o., Rainbow Tours SA i TUI Polska Sp. z o.o. To one przyczyniły się do tego, że w ostatnim sezonie letnim odprawiono aż 60 310 pasażerów udających się na zasłużony wypoczynek. Wzrost wyniósł tu aż ponad 94 proc. w stosunku do lata 2022 oraz prawie 42 proc. więcej niż w roku 2019 – donosi Port Lotniczy Bydgoszcz.