Postępowanie w sprawie ekshibicjonisty koło Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy

Zostało zainicjowane dochodzenie, które prowadzone jest przez policję w kwestii mężczyzny podejrzewanego o ekshibicjonizm w pobliżu bydgoskiej Szkoły Podstawowej nr 46. Pedagog pracujący w tej szkole apeluje do rodziców o konieczność przeprowadzenia rozmów z dziećmi na temat tego, jak należy postępować, gdy stają się świadkami tak niepokojących zachowań.

Informacje o zaistniałych zdarzeniach dotarły do policji od personelu szkolnego. Mł. asp. Krzysztof Bratz z biura prasowego komendy miejskiej w Bydgoszczy przyznaje, że otrzymali sygnał o niepokojącej sytuacji rozgrywającej się w okolicy placówki edukacyjnej. Funkcjonariusze z komisariatu Wyżyny natychmiast podjęli działania w tej sprawie.

Policja ustaliła, że do incydentu doszło przy powracających ze szkoły dzieciach i że podejrzanym jest 58-letni mężczyzna. Ten został zatrzymany i przesłuchany w prokuraturze. Obecnie przebywa na wolności dzięki poręczeniu majątkowemu wynoszącemu 15 tysięcy złotych, jednak pozostaje pod dozorem policyjnym. Nałożono na niego także zakaz zbliżania się do czterech dziewcząt, które były świadkami jego niewłaściwych czynów.