Poszukiwany przez Interpol za zabójstwo Polak tureckiego pochodzenia zatrzymany w Bydgoszczy

Podczas rutynowego kontroli tożsamości na terenie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę, który jest poszukiwany przez międzynarodową organizację policji – Interpol. Zaskakująco, okazało się, że zatrzymany 45-letni obywatel Polski jest pochodzenia tureckiego i jest podejrzany o przestępstwa takie jak zabójstwo i próbę zabójstwa.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, kiedy Straż Graniczna przeprowadzała standardową kontrolę tożsamości. W trakcie tej procedury straż graniczna z Bydgoszczy odkryła, że mężczyzna, który od 2013 roku jest obywatelem Polski, figuruje w bazie danych Interpolu jako poszukiwany za poważne przestępstwa. Informację tę przekazała kapitan Straży Granicznej Dagmara Bielec, która pełni funkcję rzecznika prasowego Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Interesujące jest to, że wpis do bazy danych Interpolu został dokonany przez turecką policję w Ankarze w 2016 roku. Wpis ten odnosił się do poprzednich tureckich danych osobowych zatrzymanego mężczyzny.