Poważna awaria wodociągowa na ulicy Gajowej w Bydgoszczy zmusiła mieszkańców do zmiany codziennych przyzwyczajeń

Wystąpiły znaczne problemy na ulicy Gajowej w Bydgoszczy w wtorek 13 lutego, kiedy to mieszkańcy zetknęli się z poważną awarią sieci wodociągowej. Zasilenie w wodę zostało przerwane, co skutkowało brakiem dostępu do niej dla okolicznych domostw. W efekcie, przystosować do sytuacji musiały się również lokalne linie autobusowe, które były zmuszone do zmiany trasy.

Poranny krajobraz Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Gajowej i Powstańców Wielkopolskich 13 lutego był zalany wodą. Ta sytuacja była nie tylko niespodzianką, ale i powtórką z kwietnia 2022 roku, kiedy podobna awaria sieci spowodowała, że ulica Gajowa zamieniła się wezbrany potok, a pojazdy poruszały się po olbrzymim zbiorniku wody. Pomimo tego, że rok wcześniej na Powstańców Wielkopolskich wybudowano zbiornik retencyjny, to nie był on w stanie zapobiec powtórzeniu sytuacji.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja poinformowały, że do godziny 15 brakuje wody w domach zlokalizowanych przy ulicach Skłodowskiej-Curie, Gajowej, Powstańców Wielkopolskich, Pałuckiej, Huculskiej i Granitowej. Awaria miała także wpływ na zmianę tras autobusów nr 55, 60, 71 i 77, które musiały ominąć Bartosza Głowackiego i skierować się na ulice Skłodowskiej-Curie i Bałtycką. Zarząd Dróg Miejskich i Kanalizacji Publicznej odpowiedzialny jest za te zmiany.