Powstaną dwa nowe budynki – będzie więcej mieszkań

Została podpisana umowa przez Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na wybudowanie dwóch budynków w rejonie Al. Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Docelowo ma powstać tam 127 mieszkań „pod klucz” dla mieszkańców Bydgoszczy. Jest to ważny krok w rewitalizacji tej części miasta, staje się ona coraz bardziej atrakcyjną dzielnicą do osiedlenia się.

„Jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowego dworca kolejowego uznaliśmy, że naszym celem musi być także rewitalizacja sąsiednich obszarów. Udało się nam zbudować nową linię tramwajową, wyremontować szereg miejskich kamienic na ul. Dworcowej. Teraz ruszamy z kolejną ważną inwestycją, która wpisuje się w nasz plan. Miejska spółka zbuduje dwa nowe budynki, które zostały zaprojektowane w drodze konkursu. Przed nami również kolejne zadania, które pozwolą na dalsze przekształcenia tej części Śródmieścia. Chcemy by w tej części Bocianowo rozwijało się nowoczesne budownictwo mieszkaniowe, usługi i jeszcze lepiej skomunikować to osiedle z wykorzystaniem tramwajów”. – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Budynki mają zostać postawione w pobliżu pętli tramwajowej. Kiedy budynki były projektowane zostało przyjęte, że kwartał u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej będzie zmodernizowany według wytycznych MPU (Miejskiej Pracowni Urbanistycznej). Umożliwi to przejście w części południowej od zabudowy miejskiej do wielkomiejskiej w części północnej której wysokość wynosi około 24 m.