Prace remontowe na schodach Wzgórza Wolności zbliżają się do finału: decyzja mieszkańców przynosi pozytywne zmiany

Historia schodów na Wzgórzu Wolności w Bydgoszczy otwiera nowy, optymistyczny rozdział. Te ostatnie pozostałości pruskiej konstrukcji, znanej jako Wieża Bismarcka w Bydgoszczy, zostaną odrestaurowane dzięki decyzji lokalnych mieszkańców. Wybrali oni ten projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace remontowe są już w pełnym toku, a ich koszt wynosi ponad pół miliona złotych.

Aktualnie trwa odnowa schodów mających początek przy ulicy Toruńskiej 88. Ta inwestycja jest niezwykle oczekiwana przez lokalną społeczność.

Jedna z mieszkanek dzieli się swoim spostrzeżeniem: „Będzie poręcz, będzie chyba ładnie. Bo te schody były takie ruchome wręcz, że człowiek się bał po nich schodzić, żeby noga nie zjechała”.

Kolejna dodaje: „Remont jest, to bardzo dobrze, bo one by były połamane, poniszczone i tak dalej, a dużo ludzi tu chodzi.”

Z kolei inny mieszkaniec Bydgoszczy wyraża swoje odczucia następująco: „Były dosyć trudne do przejścia. To jednak górka solidna. Ale teraz widać, że zrobią to i na pewno się poprawi, jakoś wejście na górę.”