Tragiczne popołudnie na drodze krajowej nr 15: siedem osób rannych, w tym dwoje dzieci

Na terenie miejscowości Wrocki, znajdującej się w powiecie golubsko-dobrzyńskim, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Zderzenie czterech pojazdów osobowych miało miejsce w środowe popołudnie po godzinie 16:00. W wyniku tego niefortunnego incydentu siedem osób odniosło obrażenia, a wśród poszkodowanych znalazły się dwie małoletnie osoby.

Na chwilę przed zdarzeniem, w każdym z czterech samochodów znajdowało się razem 11 pasażerów, w tym dwóch nastolatków. Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, natychmiast wysłano na miejsce dwa zastępy strażaków. Pierwszy z nich należał do Jednostki Ratowniczo-Golubia-Dobrzynia, a drugi do OSP KSRG Wrocki oraz OSP Handlowy Młyn. Dodatkowo na miejscu pojawili się ratownicy medyczni z czterech karetek pogotowia – dwóch z powiatu brodnickiego i dwóch z golubsko-dobrzyńskiego. Do ewakuacji najciężej rannych uczestników zdarzenia – 13-letniej i 14 letniej dziewczynki – wykorzystano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz nich, pięcioro dorosłych również odniosło obrażenia w wyniku wypadku.

Jak pierwsza na miejscu wypadku pojawiła się załoga OSP Wrocki, która niezwłocznie podjęła działania mające na celu udzielenie pomocy poszkodowanym. Do momentu lądowania śmigłowców LPR, te dwie dziewczynki znajdowały się pod ich opieką. Pozostałe osoby rannych przejęły karetki pogotowia. Jak poinformował młodszy brygadier Dawid Tarkowski, pełniący rolę oficera prasowego Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu, pierwsze ustalenia policji wskazują, że przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców.