Przetarg na likwidację kładki w Bydgoszczy przynosi droższe oferty niż oczekiwano

W wyniku drugiego postępowania przetargowego dotyczącego demontażu istniejącej kładki znajdującej się nad ulicą Wojska Polskiego w dzielnicy Wyżyny, a także jej zastąpienia przez przejścia dla pieszych, okazało się, że wszystkie zgłoszone oferty są przynajmniej dwukrotnie wyższe od przewidywanych kosztów.

Na początku września, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na gruntowną modernizację obszaru ul. Wojska Polskiego, gdzie zlokalizowana jest kładka przy ul. Boya-Żeleńskiego. Zadanie obejmowało zaprojektowanie i zbudowanie nowego przejścia dla pieszych i rowerzystów wyposażonego w sygnalizację świetlną, a także usunięcie obecnej konstrukcji, która służy mieszkańcom od ponad 40 lat.

Na realizację tego zadania zgłosiły się trzy przedsiębiorstwa, każde z nich zobowiązując się do udzielenia 3-letniej gwarancji jakości na przeprowadzone prace budowlane. Najkorzystniejszą ofertę finansową przedstawiła bydgoska firma Kormost, oceniając koszty inwestycji na około 3,57 mln zł. Spółka Strabag z Pruszkowa zaproponowała nieznacznie wyższą stawkę, wynoszącą 3,6 mln zł, zaś lokalna firma Kada-Bis jest gotowa podjąć się realizacji projektu za kwotę bliską 4,36 mln zł. Tymczasem ZDMiKP przewiduje zużycie funduszy w wysokości 1,6 mln zł na wykonanie zadania.