Przygotowania do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego na ul. Mostowej i pl. Teatralnym

Patryk Gettka, utalentowany bydgoski fotograf, wykorzystał drona do zrobienia zdjęć ulicy Mostowej oraz placu Teatralnego. Na nich widać rozwijającą się organizację Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego, który prezentuje się na tych fotografiach w imponujący sposób.

W sobotę, 18 listopada, nastąpi rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Wszystkie stoiska oraz atrakcje jarmarku będą udostępnione dla zwiedzających już od godziny 13:00. Mimo to, oficjalne otwarcie odbędzie się dopiero o godzinie 16:30. Rafał Bruski, prezydent miasta Bydgoszczy oraz Monika Matowska, przewodnicząca Rady Miasta, dokonają honorowego otwarcia. Podczas ceremonialnego momentu zostanie podświetlone 14-metrowe drzewko świąteczne umieszczone na Starym Rynku. Do udziału w tej uroczystości zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy.

Jeszcze przed główną ceremonią, o godzinie 15:00, odbędzie się pokaz taneczny zespołu „Planeta Tańca”, który prowadzi Joanna Ossowska. Po oficjalnym otwarciu o godzinie 16:40 rozpocznie się parada z udziałem orkiestry, szczudlarzy i tancerek, która przejdzie przez most w kierunku ulicy Focha. Na miejscu nastąpi symboliczne przecięcie wstęgi jarmarkowej. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie również pokazów ognia i koncertów na żywo.