Bydgoska Policja i fundacja "Chcepomagam" realizują projekt uświadamiający młodzież o skutkach prawnych czynów karalnych

Początek współpracy pomiędzy Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy a fundacją „Chcepomagam” był początek nowego projektu. Został on stworzony z myślą o edukacji dzieci oraz młodzieży na temat konsekwencji prawnych wynikających z popełnienia czynów karalnych. Projekt ten ma również na celu podkreślenie niebezpieczeństw, które mogą spotkać młodych ludzi w ich codziennym życiu.

Wtorek, 14 listopada 2023 roku, był dniem ważnym dla tego projektu. To właśnie wtedy, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, odbyło się symboliczne przekazanie gadżetów związanych z projektem. Są to produkty powstałe we współpracy z Fundacją „Chcepomagam”, która jest twórcą projektu o nazwie „Bezpieczni poprzez profilaktykę”.

Inicjatywa ta jest wspierana finansowo przez Skarb Państwa, reprezentowany przez Urząd Wojewódzki Kujawsko-Pomorski. Realizowana będzie w placówkach oświatowych na terenie Bydgoszczy. Główne tematy, które zostaną poruszone podczas zajęć, dotyczą odpowiedzialności prawnej nieletnich, problemu hejtu w Internecie oraz handlu ludźmi. Zajęcia są adresowane zarówno do młodzieży polskiej, jak i ukraińskiej. Gadżety przekazane przez fundację będą wykorzystane przez profilaktyków z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podczas spotkań z uczniami.

Profilaktycy, współpracujący z Fundacją „Chcepomagam”, planują rozpoczęcie pierwszych spotkań już pod koniec listopada bieżącego roku. Mają nadzieję, że dzięki tej współpracy uda się dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, a także uświadomić młodzieży z Polski i Ukrainy jakie obowiązki i odpowiedzialności wynikają z prawa, a także jakie zagrożenia mogą napotkać w codziennym życiu.