Zmiana trasy autobusów nr 51 i 83 w Bydgoszczy z powodu awarii jezdni

Pasażerowie korzystający z linii autobusowych nr 51 i 83 w Bydgoszczy spotkali się z nieprzewidzianą zmianą trasy we wtorek rano, pierwszego sierpnia. Zawdzięczają to awarii, która nastąpiła na ulicy Deszczowej, gdy jezdnia zapadła się wokół studzienki kanalizacyjnej. W rezultacie obie linie autobusowe musiały zostać „okrojone”.

Informacje o incydencie dotarły do bydgoskich Wodociągów wieczorem dnia 31 lipca. Zaraz po odebraniu zgłoszenia, podjęto działania mające na celu naprawę uszkodzeń. Niemniej jednak, pracownicy Miejskiego Wodociągu i Kanalizacji (MWiK) poinformowali, że usunięcie awarii będzie wymagało więcej czasu niż początkowo zakładano, ze względu na to, że obszar jest większy niż przewidywano. Oznacza to, że autobusy będą kursować zmienioną trasą do czasu usunięcia problemu.

Planowane prace związane z naprawą studzienki, a także wyciągnięciem jej i ponownym pokryciem asfaltu miały zakończyć się do końca bieżącego tygodnia. Jednak według najnowszych informacji od MWiK, te czynności mogą potrwać jeszcze tydzień dłużej. Jak dowiadujemy się, prace nad naprawą kanału zostały już zakończone, a obecnie trwają prace nad odbudową studzienki. Przewidywany termin zakończenia wszystkich działań naprawczych to koniec przyszłego tygodnia – prawdopodobnie w okolicach 11-13 sierpnia.