Rozpoczęcie wakacji: ciekawe miejsca i atrakcje dla dzieci w mieście

W nadchodzący piątek zaczynają się wakacje, a wiele osób planuje spędzić je poza miastem. Niemniej jednak warto pomyśleć o tym, jak można aktywnie i interesująco wykorzystać ten czas, zostając w swoim miejscu zamieszkania. Na szczęście istnieją takie obiekty jak Exploseum czy Apteka pod Łabędziem, które oferują różnorodne atrakcje. Ponadto, w 35 szkołach i placówkach na terenie miasta odbywają się letnie półkolonie dla dzieci.

Jeżeli wydaje ci się, że muzeum to nudne miejsce, powinieneś odwiedzić Exploseum – przekonasz się, że może być inaczej. To miejsce, gdzie nauka łączy się z przygodą i pozwala dzieciom przeżywać historię na własnej skórze. Jak mówi Maria Krystek, asystent ds. edukacji w Exploseum, dzieje się tak dlatego, że kiedy tylko zwiedzają wystawę z przewodnikiem, zdobyta wiedza często ulatuje im zaraz po opuszczeniu muzeum.

Exploseum ma w swojej ofercie edukacyjnej gry terenowo-historyczne, które prowadzone są na trzech trasach dostosowanych do różnych grup wiekowych. Jak wyjaśnia Maria Krystek, najmłodsi uczestnicy mogą mieć już 7 lat, natomiast nie ma ustalonej górnej granicy wieku dla osób chętnych do udziału w tej formie poznawania przeszłości.