Świętowanie w Młynach Rothera

Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie 677 lat temu. Choć rocznica okrągła nie jest, władze miasta postanowiły uczcić tę datę i już 19 kwietnia odbędzie się urodzinowe odkrywanie historii Bydgoszczy. Przygotowano wiele niespodzianek dla mieszkańców miasta. Co ważne, urodziny przypadają na środę 19 kwietnia, ale atrakcje przewidziane są również w najbliższy weekend 22-23 kwietnia. Jedną z głównych atrakcji będzie poznawanie historii miasta na wystawie „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. Jak mieszkańcy naszego miasta świętowali ponad 150 lat temu? Gdzie się spotykali? Co tańczyli? Jak smakowały szneki z glancem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźć można na wystawie w Młynach.

„Młyny to dobre miejsce na spotkanie z miastem i jego historią, zwłaszcza przy okazji tak ważnej rocznicy. Zapraszamy do poznawania historycznych ciekawostek o Bydgoszczy, osobistych opowieści mieszkańców miasta i odkrywaniu licznych materiałów multimedialnych. Wystawa „Węzły” zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym bydgoszczankom i bydgoszczanom przybliża losy naszego miasta nad rzeką” – mówi Anna Stempska, kierowniczka Działu Programowego w Młynach.

Zarówno w same urodziny – 19 kwietnia, jak i podczas weekendu – 22-23 kwietnia, w wybranych godzinach wystawę będzie można zwiedzić z przewodnikiem w ramach wejścia na bilet indywidualny. Ponadto seria gadżetów z motywem „Węzłów” w tych dniach będzie dostępna w specjalnych urodzinowych cenach.