Tramwaj z przeszłości wraca na tory Bydgoszczy

W nadchodzący weekend, zwłaszcza entuzjaści transportu miejskiego mogą spodziewać się niecodziennej atrakcji. ZDMiKP ogłosił, że od soboty 8 lipca, na torach pojawi się linia „H”, obsługiwana przez historyczny tramwaj.

Antyczny Herbrand z 1896 roku będzie transportował pasażerów na trasie z Wilczaka do Kapuścisk. Komunikacja ta będzie dostępna tylko podczas weekendów oraz świąt, a jej działalność potrwa do końca wakacyjnego sezonu. Trasa tego retro tramwaju będzie prowadzić przez takie punkty jak Wyżyny, rondo Kujawskie, Operę Nova i rondo Grunwaldzkie.

W przeszłości mieliśmy już okazję podróżować historycznymi środkami komunikacji miejskiej na linii „0”. Niestety, z powodu prac drogowych realizowanych na ulicy Gdańskiej przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację, linia ta spotkała ten sam los co „1” i została zlikwidowana.

Herbrand to najstarszy egzemplarz elektrycznego tramwaju w Bydgoszczy. Jego produkcja miała miejsce w 1896 roku. Ma on długość 8 metrów i oferuje 15 miejsc siedzących. Oprócz tego, zapewnia również miejsce dla 30 pasażerów podróżujących na stojąco.