Uczciwość młodzieży w Bydgoszczy: zgubione siedem tysięcy złotych wróciło do właściciela

Historia dwóch nastolatek z Bydgoszczy potwierdza, że uczciwość nie jest cechą zapomnianą, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Podczas spaceru po ulicy Gdańskiej, dwie 15-letnie dziewczyny natknęły się na pakiet siedmiu tysięcy złotych leżący na chodniku. Jedna z nich natychmiast podzieliła się tym niecodziennym odkryciem ze swoją matką, która niezwłocznie zgłosiła sprawę odpowiednim służbom.

Portavoce Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Lidia Kowalska, opisała całą sytuację. Według jej relacji, matka jednej z dziewczynek skontaktowała się z policją tuż po tym, jak dowiedziała się o znalezisku swojej córki. Podjęte zostały natychmiastowe działania – patrol ze Śródmieścia został skierowany na miejsce i zabezpieczył zgubioną gotówkę.

Kolejnym krokiem było odnalezienie osoby, której pieniądze zaginęły. Śródmiejscy policjanci odnaleźli właściciela zguby i poinformowali go o szczęśliwym finale całej sytuacji. Ta historia potwierdza, że uczciwość i odpowiedzialność są wartościami nadal obecnymi i cenionymi w społeczeństwie – szczególnie cieszy fakt, że są one pielęgnowane przez młodsze pokolenie. Stefania i Amelia wraz z rodzicami zostały oficjalnie podziękowane przez komendanta miejskiego za ich postawę.