Wzmożony ruch w bydgoskim ZOO

W Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku wzmaga się ruch. Wraz z upływem zimy zwierzęta stają się coraz bardziej aktywne w wybiegach zewnętrznych. Warto już wkrótce wybrać się do bydgoskiego ZOO. Jeden z najbardziej ruchliwych bywalców myślęcińskiego ZOO jest jednym z najmłodszych. Filippo, somalijski osiołek urodzony w 2021 roku w zoo w Płocku. Od listopada ubiegłego roku przebywa w Bydgoszczy. Mieszka na padoku ze swoim dwuletnim ogierkiem Adamem (zebra Chapmana).

Nutella, urodzona w listopadzie 2022 r., zajmuje wybieg z rodzicami Gabonem i Nelly, rasą grzywiastą. W przeciwieństwie do Ani, nieco sceptycznej tygrysicy, po wybiegu ochoczo maszeruje stado żubrów. Są wśród nich trzy suczki Postójka, Polusia i Potilla oraz samiec Pomścior, urodzony w Białowieży w 2020 roku.

Bardzo aktywne są dwie wilcze samice Solar i Syriusz urodzone w Myślęcinku w maju 2022 r. Pogoda dopisuje, ale nie wszyscy mieszkańcy chcą cieszyć się świeżym powietrzem. Dwie roczne samice jeżozwierza z RPA, Malina i Jeżynka, wolą przebywać w cieple w swoich boksach. Lemury – Lori, Lotka, Loki i Czesiu – myślą podobnie, choć od czasu do czasu postanawiają wyjść na dwór.