Zapowiedź kolejnej edycji kursu "Bezpieczna Kobieta" prowadzonego przez bydgoską Komendę Miejską Policji

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy ogłasza zapisy na następną edycję popularnego kursu „Bezpieczna Kobieta”. Kurs ten jest kierowany do wszystkich kobiet, które ukończyły 18 lat i mieszkają w Bydgoszczy lub okolicach. Możliwość rejestracji na ten kurs zostanie otwarta 9 listopada 2023 roku, natomiast sam kurs rozpocznie się dokładnie tydzień później.

Część programu kursu to dwie lekcje teoretyczne oraz siedem praktycznych sesji nauki podstaw samoobrony, bazujących na prostych, ale efektywnych technikach obronnych. W trakcie tych zajęć uczestniczki będą miały możliwość omówienia prawnych i psychologicznych aspektów samoobrony, a także problemów związanych z przemocą domową. Instruktorami na tym kursie będą policjanci specjalizujący się w samoobronie i technikach interwencyjnych.

Głównym celem tego kursu jest zapoznanie uczestniczek z obowiązującymi przepisami prawa podczas podejmowania interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, jak również nauczenie ich skutecznego odpierania ataku potencjalnego agresora.

Kurs rozpocznie się 16 listopada 2023 roku i potrwa do 18 stycznia 2024 roku. Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek.

Zapisy na kurs będą możliwe od godziny 9:00 w dniu 9 listopada 2023 roku, pod numerem telefonu 47 751 51 82. Rejestracja będzie trwała do momentu wyczerpania miejsc. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat oraz posiadanie stanu zdrowia, który pozwala na udział w treningach samoobrony – potwierdzonego odpowiednim oświadczeniem.