Zmiana prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 27-letniego płetwonurka

Życie stracił 27-letni nurek podczas poszukiwań Grzegorza B. Decyzją Prokuratury Okręgowej, postępowanie przeniesiono z Gdańska do Bydgoszczy.

Młody płetwonurek, znaleziony nieprzytomny podczas akcji ratunkowej, został natychmiast przewieziony do szpitala w Gdyni. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, zmarł. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa była bezpośrednią przyczyną jego tragicznej śmierci.

Na początku grudnia bieżącego roku prokurator prowadzący sprawę w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku wystosował wniosek do prokuratury wyższego szczebla o przemyślenie przeniesienia śledztwa do innej jednostki poza okręgiem. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prokurator Grażyna Wawryniuk, wyjaśniła, że takie decyzje mają na celu uniknięcie jakichkolwiek zarzutów dotyczących braku bezstronności prokuratorów prowadzących postępowanie.

Wawryniuk dodała, że te procedury stosowane są szczególnie wtedy, gdy dochodzi do współpracy między funkcjonariuszami a prokuratorami. Dążenie do zachowania bezstronności to kluczowy aspekt każdego postępowania prawnego.