Zmiany w komunikacji miejskiej Bydgoszczy oraz możliwe wpływy na rozkłady jazdy ze względu na prace wodociągowe

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) w Bydgoszczy przekazuje informacje dotyczące modyfikacji w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, które wprowadzone zostaną w okresie wakacyjnym. Ponadto, związane z pracami prowadzonymi przez miejskie wodociągi, przewiduje się dodatkowe istotne zmiany w rozkładach jazdy autobusów i tramwajów bydgoskich od lipca tego roku.

W trakcie wakacji ZDMiKP planuje następujące zmiany:

Pierwsza z nich dotyczy linii 41, która otrzyma nową trasę prowadzącą do miejscowości Borówno i Dobrcz na terenie podbydgoskim. Ta modyfikacja będzie obowiązywać od 24 czerwca aż do końca sierpnia, ale tylko w dni wolne od pracy – soboty, niedziele oraz święta. Wtedy uruchomiony zostanie specjalny wariant linii 41, którym autobusy pojadą do pętli Dobrcz / Urząd Gminy przez miejscowości Osielsko i Borówno.

W omawianym czasie zostanie zrealizowanych łącznie sześć kursów w obu kierunkach dla każdego dnia wolnego od pracy, wykorzystując do tego autobusy przegubowe. W ten sposób mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowej opcji komunikacyjnej podczas letnich weekendów i świąt.