Zwycięstwo bydgoskich policjantów w wojewódzkich eliminacjach do XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku-2024”

Nadszedł czas na ogłoszenie triumfatorów wojewódzkich eliminacji do finału XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku-2024”. Najlepsi okazali się dwaj funkcjonariusze reprezentujący Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, sierżant David Kalkowski i posterunkowy Tobiasz Jałkiewicz.

W rywalizacji uczestniczyli stróże prawa pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Całość skupiała 42 funkcjonariuszy, którzy reprezentowali komendy powiatowe oraz miejskie na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wszyscy uczestnicy zostali wybrani podczas lokalnych zawodów przeprowadzanych w poszczególnych powiatach.

Każda z komend była reprezentowana przez parę policjantów, z wyjątkiem komend z Bydgoszczy i Torunia, które postanowiły wystawić dodatkowe, drugie dwuosobowe ekipy. Rywalizacja obejmowała wiele konkurencji, takie jak test wiedzy zawodowej, sprawdzian technik obezwładniania osób, sprawdzian strzelecki, test sprawności fizycznej oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Zwycięzcą okazał się patrol numer 1 z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, którego członkami byli sierżant David Kalkowski i posterunkowy Tobiasz Jałkiewicz. Srebrny medal przypadł dla patrolu z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, w składzie: sierżant sztabowy Damian Wohlfeil i sierżant Bartosz Horstman. Natomiast na trzecim stopniu podium stanęli funkcjonariusze z patrolu numer 2 Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, starszy sierżant Jakub Kleczek oraz sierżant Paweł Sobocki.