Wynik procesu sądowego w sprawie śmiertelnego wypadku

Podczas ostatniej rozprawy sądowej, która miała miejsce rok po tragicznym zdarzeniu, wydano wyrok w sprawie motorniczej z Bydgoszczy, odpowiedzialnej za śmiertelne potrącenie mężczyzny na przystanku tramwajowym w Fordonie. Kobieta została skazana na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, jednak wyrok ten zostanie zawieszony na okres dwóch lat. Sąd uznał, że motornicza była współodpowiedzialna za tragiczne wydarzenie.

W ramach kary, kobieta będzie również zobowiązana do wypłacenia odszkodowania dla rodziny zmarłego mężczyzny. Lokalny serwis informacyjny „Metropolia Bydgoska” podał szczegółowe informacje na temat tego wyroku.

Szczegóły tragicznego zdarzenia sięgają maja 2023 roku. Wtedy to, na przystanku tramwajowym ulokowanym przy ulicy Andresa w Bydgoszczy, doszło do śmiertelnego potrącenia. Ofiarą został bezdomny mężczyzna, który próbując wejść do tramwaju, nie udało mu się wejść na stopień i przez nieszczęśliwy wypadek jego ubranie zaczepiło o tramwaj.

W wyniku tego, mężczyzna został wciągnięty pod koła tramwaju. Mimo natychmiastowej interwencji, 48-latek zmarł na miejscu. Wszystko to działo się po uruchomieniu sygnału informującego o zamknięciu drzwi i starcie tramwaju, a miejsce wypadku nie było widoczne z kabiny motorniczej. Takie były wnioski dochodzenia przeprowadzonego przez śledczych.