11 urodziny Kina Orzeł

Kino Orzeł, jedyne kino studyjne w mieście, obchodzi w tym roku swoje 11-lecie. Z tej okazji dla kinomanów zaplanowano wiele niespodzianek, m.in.: Kino Widza, czyli ulubione filmy 2022 roku, Krótka historia kina w Polsce czy plakatobranie. Urodzinowy weekend jest już w ten weekend, czyli 10-12 marca.

Kino Widza – w planach są 3 tytuły, w których widzowie wybrali w plebiscycie na ulubiony film 2022 roku. Są to „Moonage Daydream”, „Titane” oraz „Lombard”.

Kino Oscarowe – najważniejsze produkcje, które w tym roku zawalczą o statuetkę. „Tár” (6 nominacji), „Duchy Inisherin” (9 nominacji), „IO” (polski nominowany do Oscara, 1 nominacja), „To nie wypada” (Małe animacje, 1 nominacja) i „Wszystko wszędzie naraz” (11 nominacji).

Oczywiście będą też rozdawane plakaty które wisiały wcześniej w kinie a teraz mogą zawisnąć w czyimś domu lub dołączyć do kolekcji. Początek w piątek, 10 marca o godzinie 17:00. Już po raz drugi wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studenckich organizatorzy zaprezentują Krótką Historię Kina Polskiego. Fani kina zobaczą „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza ze znakomitymi kreacjami Lucyny Winnickiej i Leona Niemczyka. Recenzent wygłosi wykład wideo.