Łabędzie na Wyspie Młyńskiej

W gnieździe łabędzim na Wyspie Młyńskiej, o którym już od kilku tygodni głośno, z ośmiu jaj wykluło się siedem piskląt. Wkrótce cała rodzina łabędzi powinna pojawić się wspólnie na wodzie. Ze względu na bezpieczeństwo ptaków i zachowanie ich spokoju, teren wokół gniazda został ogrodzony.

Pierwsze pisklęta wykluły się we wtorek popołudniu, a w środę (7.06) w gnieździe można było zobaczyć już sześć małych łabędzi. Kolejne pisklę wykluło się w czwartek. Rodzice wyprowadzają już młode na wodę, gdzie można podziwiać całą łabędzią rodzinę. Nadal prosimy o zachowanie dystansu i unikanie zbliżania się do łabędzi z psami oraz niekarmienie ich. Pisklęta same będą pozyskiwać pożywienie. Oboje rodzice będą czuwać nad młodymi łabędziami, dlatego ważne jest, aby nie zbliżać się do nich, ponieważ może to prowokować obronną reakcję rodziców i stwarzać sytuacje niebezpieczne dla ludzi.

Na razie nie wiadomo, jak długo łabędzia rodzina pozostanie na Wyspie Młyńskiej. Istnieje możliwość, że gdy młode łabędzie podrosną, rodzice zdecydują się przenieść w inne miejsce.

W celu nadania imion naszym bydgoskim łabędziom, ogłaszamy konkurs na oficjalnym profilu Facebook miasta.