Zakończenie sezonu artystycznego 2022/2023

Czerwiec jest ostatnim miesiącem aktywności sezonu artystycznego 2022/2023 w większości miejskich instytucji kultury. Przed wyjazdem na wakacje warto skorzystać z bogatej oferty, ponieważ kolejna okazja pojawi się dopiero jesienią.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w czerwcu na przedstawienie „Komediantka” w reżyserii Anity Sokołowskiej. Ta adaptacja powieści Reymonta opowiada historię Janki Orłowskiej, młodej dziewczyny, która nie pasuje do roli tradycyjnej żony i pragnie zostać aktorką. Pełna ideałów dziewczyna z wsi wyrusza do stolicy, aby dołączyć do teatralnego zespołu dyrektora Cabińskiego.

Teatr Kameralny natomiast prezentuje w czerwcu spektakle takie jak „Opowieści z Narnii”, „Drapando, czyli atak zmurszałego starucha” oraz „Kameralne improwizacje” – pokaz improwizacji teatralnej po warsztatach.

„Opowieści z Narnii” to epicka opowieść w reżyserii Gabriela Gietzky’ego, która skupia się na starciu sił dobra i zła. Głównymi bohaterami są Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie będą mogli śledzić ich proces dojrzewania i razem z nimi odkrywać, że każdy z nas ma w sobie prawdziwe magiczne zdolności, takie jak odwaga, przyjaźń i empatia.

W Galerii Miejskiej bwa można obecnie podziwiać wystawę „Nieobecność. Beata Stankiewicz, Krzysztof Rzeźniczek, Wojciech Woźniak”. Na tej ekspozycji prezentowane są prace trzech artystów: Beaty Stankiewicz, Krzysztofa Rzeźniczka i Wojciecha Woźniaka. Wszystkie one mają wspólny temat – perspektywę obecności i nieobecności człowieka w różnych kontekstach.