"Bydgoskie Tańce Świata": Ziemia Bydgoska na międzynarodowej scenie

Unikalny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska rozpoczął swoją przygodę na międzynarodowym tournée, mając okazję zaprezentować Polskę na terenie Korei Południowej. To oni będą jedynymi artystami reprezentującymi nasz kraj na scenie Międzynarodowego Konkursu Tańca. Dodatkowo, zorganizowany zostanie dla nich specjalny Koncert dla Polonii.

Ziemia Bydgoska – zespół o znakomitej reputacji, pod batutą doświadczonej Elżbiety Kornaszewskiej – czeka na serię występów w Korei Południowej. Na początek, w niedzielę 1 października 2023 roku, wykonawcy polecieli do miasta Cheonan, gdzie mają za zadanie rywalizować z innymi grupami tanecznymi z całego świata podczas Międzynarodowego Konkursu Tańca. Obok elementów konkursowych, czeka ich także występ na koncercie studenckim na Uniwersytecie w Seulu. Wydarzenie to organizowane jest pod patronatem ambasadora, księży Pallotynów oraz wojewody kujawsko-pomorskiego, Mikołaja Bogdanowicza.

Wiele powodów do dumy może mieć Bydgoszcz, bowiem to właśnie stamtąd pochodzi jedyny zespół z Polski biorący udział w Międzynarodowym Konkursie Tańca w Cheonan. Na scenie zobaczymy grupy taneczne z różnych krajów, takich jak Malezja, Słowacja, Kostaryka, Litwa, Tahiti, Kosowo, Ekwador, Filipiny czy Brazylia, a wśród nich – naszych reprezentantów.